Bukiety na cmentarz pogrzeb

Kwiaty towarzyszą człowiekowi zarówno w radosnych uroczystościach, takich jak urodziny lub wesele, ale również sięgamy po bukiety podczas smutnych ceremonii, takich jak pogrzeby. To właśnie poprzez wieńce pogrzebowe oraz wiązanki kwiatowe wyrażamy nasz smutek oraz żal. Dlatego w naszej kwiaciarni internetowej możesz bez problemu zamówić kompozycje z kwiatów, aby móc złożyć kwiaty na grób i przekazać w ten sposób swoje kondolencje.

13 Bukietów

Sortuj:

Jakie kompozycje nagrobne można wybrać na pogrzeb?

Wieńce pogrzebowe są najczęściej wybieraną kompozycją kwiatową. Są one dosyć sporych rozmiarów, a ich kształt to przeważnie okrąg. Na podkładzie z iglastych gałązek przytwierdza się kwiaty takie jak lilie, róże, goździki oraz inne anturie. Nasi specjaliści znają się na florystyce żałobnej, więc potrafią stworzyć stylowy wieniec pogrzebowy, a także nawet najbardziej nietypowe stroiki na cmentarz.

Kolejną kategorią, która jest równie chętnie wybierana, co wieniec pogrzebowy, jest wiązanka na cmentarz. Takie kwiaty na pogrzeb cechują się znacznie mniejszymi rozmiarami niż standardowy wieniec na pogrzeb. Mają one formę symetrycznego bukietu i można je nie tylko włożyć na nagrobku oraz wstawić do wazonu i tak ułożyć kwiaty na grób. Dzięki ich wielofunkcyjności, coraz więcej osób decyduje się na skromniejszą, choć wcale nie gorszą wiązankę. Ogromnym plusem, jaki posiada wiązanka pogrzebowa jest to, że można ją wykonać właściwie z każdego rodzaju kwiatów i będzie wyglądała bardzo gustownie, dlatego zamiast kupować bukiety róż lub bukiety lilii na grób, lepiej wybrać wieniec.

A może jednak warto na cmentarz bukiet zamówić? Ciekawym rozwiązaniem są bukiety pogrzebowe, które nie są stricte przeznaczone dla osoby zmarłej, ale dla rodziny pogrążonej w żałobie. W naszym kraju przesyłanie sobie kwiatów kondolencyjnych nie jest zbyt popularne, jednak zapewniamy, że jest to niezwykle miły gest dla bliskich zmarłego. Nasi floryści przygotują skromny i klasyczny bukiet na cmentarz, do którego warto dołączyć również bilecik z kondolencjami. Mogą to być bukiety gerberów, bukiety goździków, a także bukiety tulipanów. Oczywiście taki bukiet na grób nada się tak samo, jak wieńce i wiązanki. A czy stroik bukiet na grób może zastąpić? Oczywiście na grób stroik również się nada – taka kompozycja nagrobna z powodzeniem zastępuje inne kwiaty na pogrzeb, takie jak wieńce i wiązanki.

Jaki gatunek kwiatów na pogrzeb?

Nasi floryści uważają, że nie ma kwiatów, które nie są odpowiednie na pogrzeb, więc bukiety na pogrzeb oraz wieńce i wiązanki pogrzebowe  wykonują z większości dostępnych gatunków kwiatów. Dlatego jeśli interesuje Cię wiązanka pogrzebowa z lilii lub wieniec pogrzebowy z białych róż, nasza kwiaciarnia internetowa bez problemu go wykona oraz dostarczy na wybrany adres. Floryści odradzają wyboru kwiatów w skrajnych kolorach, a wybierając kwiaty na wieńce na cmentarz warto postawić jednak na tradycyjne rozwiązania, decydując się na to, co florystyka pogrzebowa ma najlepszego do zaoferowania – kompozycja kwiatowa na grób cmentarz przede wszystkim powinna oddawać szacunek do zmarłego i jego rodziny.

Czy kolor kwiatów ma znaczenie?

Podczas wyboru tego, z jakich kwiatów zrobić wiązanki lub wieńce na cmentarz, warto również wybrać ich kolor – bukiet na grób powinien wyglądać przede wszystkim elegancko. W Polsce na grobach króluje biel, która symbolizuje niewinność duszy zmarłego, jednak również odcienie kremowe oraz czerwienie i fiolety będą świetnym wyborem. Wiązanka na pogrzeb w lawendowych kolorach będą symbolem pamięci oraz przywiązania do zmarłej osoby, więc warto również poświęcić chwilę na dobór kolorystyki wiązanki na cmentarz. Zalecanym rozwiązaniem jest utrzymanie kwiatów w dwóch tonacjach kolorystycznych, aby grób zmarłego nie był zbyt pstrokaty i odwracał uwagę od podniosłości chwili. Dlatego skromne wiązanki pogrzebowe wzory możesz znaleźć w naszej galerii zdjęć i wybrać takie stroiki na cmentarz, które będą pasowały do tej przykrej okoliczności.

bukieciki na cmentarze

Najpopularniejsze wieńce pogrzebowe

Wieńce kupują przeważnie osoby najbliższe zmarłemu, tak więc rodzina i przyjaciele. Dlatego ważne jest, żeby wieńce na pogrzeb miały odpowiedni charakter. Najczęściej wybierane są owale, które również mają znaczenie. Taki kształt ma symbolizować kontynuację życia po śmierci oraz pamięci o zmarłym. Popularne są wieńce warszawskie, które mają lekką konstrukcję, a ich bazą są obręcze leszczynowe lub też wierzbowe. Natomiast wieniec rzymski jest przeważnie na podkładzie ze słomy oraz jest nieco cięższy od tego pierwszego. Na wybranym podkładzie mocuje się jeden lub dwa gatunki kwiatów, aby cały wieniec na cmentarz wyglądał skromnie i schludnie. Najtrwalszymi kwiatami są goździki, więc to ich się najczęściej używa do takich kompozycji. Przy wieńcach rzymskich stosuje się również liście oraz gałęzie drzew iglastych, a nawet mech i szyszki. Co ciekawe, wieniec pogrzebowy ostatnie pożegnanie układa się na gąbce florystycznej, która ma za zadanie dostarczać kwiatom wodę, przez co mogą dłużej pozostać świeże.

Na wieniec pogrzebowy napis z ostatnim pożegnaniem jest dodawany na końcu. Po lewej stronie szarfy najczęściej pojawia się treść odnosząca się do osoby zmarłej, jak chociażby “Drogiemu Tacie” “Kochanej Babci”, lub bardziej oficjalne “Na ostatnią drogę”. Natomiast po prawej stronie pojawia się informacja o tym kto składa kwiaty, czyli na przykład “Adam z Rodziną” albo “Córka Agata”. Można również dobrać kolor szarfy. Nasze pogrzebowe wieńce mogą być całkowicie spersonalizowane i dostosowane do potrzeb klienta. Realizujemy również nietypowe zamówienia, takie jak wieńce pogrzebowe serce, które są raczej zarezerwowane dla najbliższej rodziny. Z przyjemnością stworzymy wybrane przez Ciebie kompozycje z żywych kwiatów na cmentarz. Obojętnie czy będą to wiązanki z kalii na cmentarz lub wieńce pogrzebowe z lilii, nasi floryści zadbają o to, żeby każdy klient był zadowolony z końcowego efektu.

Florystyczne kompozycje na cmentarz z żywych kwiatów, czyli wiązanki na pogrzeb

Połączenie świeżych kwiatów w stylową kompozycję jest coraz częściej wybierane na pogrzeby. Floryści łączą wybrane kwiaty oraz przyozdabiają je liśćmi. Takie wiązanki na cmentarz nowoczesne mogą mieć najróżniejsze kształty, a nasi floryści mogą takiej wiązance kształt serca lub krzyża. Wiązanka pogrzebowa może być zrobiona właściwie z każdego kwiatu, jednak zaobserwowaliśmy, że najchętniej wybierane kompozycje to wiązanka pogrzebowa z kalii, wiązanka pogrzebowa z róż, a obecnie popularność zyskuje wiązanka pogrzebowa na świerku, która bardzo długo utrzymuje świeżość.

Takie wiązanki pogrzebowe najczęściej wybierają dalsi członkowie rodziny oraz bliscy znajomi, którzy chcą po raz ostatni pożegnać się ze zmarłym. Dla niektórych bardzo ważna jest symbolika kwiatów, dlatego wiązanka pogrzebowa z białych róż jest najbardziej klasycznym wyborem. Róże nie tylko są bardzo trwałe, a ich biel oznacza uznanie i szacunek. Natomiast wiązanki pogrzebowe z róż czerwonych symbolizuje głęboką miłość do zmarłego. Jeśli zastanawiasz się jakie kwiaty na pogrzebie dziecka będą najstosowniejsze, sądzimy że będzie to wiązanka pogrzebowa z margaretek, a także bukiety margaretek, które oznaczają piękno oraz niewinność.

Ostatnie pożegnanie jest bardzo trudnym czasem, szczególnie dla rodziny, dlatego nasza kwiaciarnia internetowa zawsze stara się jak najbardziej odciążyć naszych klientów, aby mogli w spokoju przeżywać żałobę. Takie elementy pochówku jak wiązanka pogrzebowa z anturium lub wiązanki pogrzebowe na florecie można powierzyć naszym florystom, którzy zadbają, żeby wyglądały one skromnie i stosowanie do ceremonii. Nie musisz zastanawiać się jaki kwiat na pogrzeb dziecka będzie najlepszy lub jakie kwiaty na pogrzebie starszej osoby powinny znaleźć się w wiązance. Gotowe wiązanki na cmentarz sklep internetowy dostarczy prosto pod wybrany adres, aby nasi klienci nie musieli się martwić o to, czy ich wieniec pogrzebowy z róż jest już gotowy oraz kiedy go odebrać. Dzięki kompleksowym usługom, nasi klienci mogą skupić się na innych elementach ceremonii, ponieważ my zajmiemy się tym, żeby kwiaty pogrzebowe,  wieńce i wiązanki czy stroiki na cmentarz znalazły się na wyznaczonym miejscu. Przygotowujemy również kwiaty na imieniny, kwiaty na urodziny, kwiaty z miłości, a także kwiaty bez okazji.

Bukiety kondolencyjne, czyli kwiaty pogrzebowe jakie wręczamy rodzinie

Czasami nowoczesne wiązanki na cmentarz nie zastąpią piękna zwykłego bukietu – jeśli chodzi o stroik na cmentarz powinna królować przede wszystkim elegancja i prostota. Wybierając bukiet na cmentarz możesz pokazać, że pamiętasz o zmarłym. Jeśli chodzi o klasyczny stroik na grób  kompozycja nagrobna tego typu jest często wybierana przez dalszych znajomych oraz żałobników, którzy nie byli bardzo blisko związani ze zmarłym. Kwiaty na pogrzebie jakie zawarte są w bukiecie, mogą wyrażać wiele emocji i pokażą rodzinie szacunek do zmarłej osoby. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać sztuczne kwiaty na cmentarz stroik mimo wszystko będzie wyglądał lepiej wykonany z żywych roślin. Nasi floryści doskonale wiedzą jakie kwiaty na pogrzebie będą najodpowiedniejsze – kwiaty sztuczne nie wyglądają zbyt elegancko, dlatego jeśli chodzi o stroik kompozycja nagrobna powinna zostać wykonana z kwiatów żywych. Obecnie chętnie wybierane są bukiety z kalii na cmentarz lub bukiet z chryzantem na cmentarz, ponieważ symbolizują one żal po śmierci, a także są niezwykle trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Czasami bywa tak, że nie możesz pojawić się na pogrzebie, jednak nadal chcesz złożyć swoje kondolencje najbliższym zmarłej osoby. Nie musisz się martwić, ponieważ również i w tej kwestii przychodzimy z pomocą. Wystarczy kilka kliknięć, aby zamówić kwiaty na grób do zakładu pogrzebowego lub do domu zmarłego. Kwiaty na pogrzeb mają za zadanie podkreślenie pamięci o zmarłym, a taki prosty gest może sprawić radość rodzinie, która pogrążona jest w bólu. Zatem jeśli interesuje Cię na cmentarz kompozycja stroik lub bukiet na grób z naszej kwiaciarni jest świetnym pomysłem.

Wiązanki na cmentarz sztuczne kwiaty czy żywe?

Niektórzy z pewnością pamiętają czasy, kiedy prawie każda wiązanka pogrzebowa sztuczne kwiaty posiadała w swojej kompozycji. Często taka wiązanka na cmentarz była wykonana z taniego plastiku, który wyglądał wręcz okropnie – jeśli chodzi o takie miejsce jak cmentarz stroiki sztuczne nie powinny być składane jako bukiet na grób. Obecnie floryści rzadko kiedy używają sztucznych kwiatów, mimo że wyglądają one bardzo estetycznie – to mimo wszystko wciąż sztuczne kwiaty, które nie dają takiego efektu jak żywa kompozycja kwiaty sztuczne bowiem nigdy nie będą miały uroku żywych roślin . W naszej kwiaciarni znajdziesz wieńce i wiązanki na cmentarz z żywych kwiatów, dlatego nie musisz się martwić, że Twój stroik na grób kompozycja będzie zrobiony z plastikowych kwiatów.

Owszem, sztuczne wiązanki na cmentarz nigdy nie więdną, jednak takie rozwiązanie jest rzadko wybierane przez klientów. Żywe kwiaty świetnie się sprawdzają, kiedy na dworze jest ciepło, ponieważ wtedy mogą leżeć na grobie nawet kilkanaście dni. Poza tym wiazanki pogrzebowe z zywych kwiatow wyglądają znacznie ładnej niż kwiaty sztuczne, nic więc dziwnego, że są znacznie chętniej wybierane. Jeśli nagrobek jest regularnie pielęgnowany, warto wybrać żywe kwiaty, które będą nie tylko piękną dekoracją, ale również będą roztaczały przyjemny zapach, szczególnie kwiaty na cmentarz wiosenne.

Wieńce pogrzebowe cena, czyli ile może kosztować kompozycja nagrobna

Ile kosztują stroiki na cmentarz, wieńce i wiązanki? Oczywiście cena wieńca pogrzebowego będzie różniła się od tego ile kosztuje wiązanka pogrzebowa lub bukiet pogrzebowy, ponieważ są to różne aranżacje florystyczne. Dlatego warto rozeznać się w jakich cenach można zakupić dany produkt.

Za wieńce pogrzebowe ceny wahają się od 100 złotych aż do nawet 500 PLN, ponieważ za każdy wieniec pogrzebowy ceny będą wiązały się z wielkością oraz rodzajem użytych kwiatów. Najdroższe kompozycje to wiązanki ze storczyków na cmentarz lub z innych kwiatów egzotycznych, ponieważ są one mniej dostępne w Polsce. Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy cieszą się niegasnącą popularnością? Są to z pewnością goździki, chryzantemy i margaretki. Niektórzy również zamawiają bukiety słoneczników lub kwiaty na wiosnę. Są one równie efektowne, a za taki wieniec pogrzebowy cena będzie zdecydowanie niższa. Są również nietypowe kompozycje, jak chociażby wieniec pogrzebowy serce, robiony na zamówienie. Takie aranżacje o mniej typowych kształtach również będą kosztować więcej. Aby zobaczyć jakie posiadamy wieńce pogrzebowe wzory, sprawdź naszą galerię.

Z kolei wiązanka na cmentarz grób z pewnością będzie nieco tańszym rozwiązaniem, ponieważ za wiązanki pogrzebowe cena zaczyna się od około 80 złotych, a kończy się w granicach 300. I tutaj znowu, za wiązanki pogrzebowe ceny będą się różnić w zależności od wykorzystanych kwiatów oraz wielkości. I tak oto wiązanka pogrzebowa z goździków będzie nieco tańsza niż wiązanka z róż na cmentarz, a wiązanki pogrzebowe na świerku będą droższe ze względu na użyty materiał. Oczywiście wpływ na cenę ma również kształt oraz wielkość, gdyż wiązanka pogrzebowa mała z pewnością wyniesie mniej nakładu pracy oraz materiałów niż wielkie serce z kwiatów na cmentarz. Jak widać ceny wiązanek pogrzebowych są różne i są ustalane w zależności od zamówienia klienta. Nasza kwiaciarnia wiele aranżacji wykonuje na zamówienie, więc cena za bukiet na pogrzeb będzie się różnić od tego ile będzie kosztować wiązanka pogrzebowa na florecie. Jeśli chodzi o stroik kompozycja nagrobna tego typu może okazać się najtańsza, jednak i tutaj warto mieć na uwadze fakt, że stroiki na cmentarz są różne – wszystko zależy od tego, jakie kwiaty na grób zostały wybrane, od wielkości i stopnia skomplikowania zamówienia. Na kwiatyportal.pl w kilka minut możesz zamówić stroiki z żywych kwiatów na cmentarz z dostawą do wyznaczonego miejsca.

Dlaczego warto skorzystać z usług kwiaciarni internetowej?

Potrzebujesz zamówić małe wiązanki pogrzebowe lub bukiet na grób? Nie musisz wychodzi z domu lub dzwonić do kwiaciarni, żeby otrzymać wybrany przez siebie stroik na cmentarz! Dzięki naszej kwiaciarni internetowej masz dostęp do kilkudziesięciu kompozycji kwiatowych – każdy stroik na cmentarz jest wyjątkowy. Możesz zamówić także kwiaty na podziękowanie, bukiet zaręczynowy, kwiaty na rocznice lub bukiety na ślub. Wystarczy kilka kliknięć, a nasi floryści stworzą dla Ciebie stroik na grób bukiet oraz przygotują pogrzebowe kwiaty. Zamówiona przez Ciebie wiązanka na pogrzeb może pojawić się pod Twoimi drzwiami jeszcze tego samego dnia! Sprawdź naszą ofertę na kwiaty pogrzeb, zamów wybrany kwiat na pogrzeb, a my dostarczymy go pod wybrany adres w odpowiednim terminie. Dzięki naszemu portalowi, kwiaciarnię masz zawsze pod ręką, a kwiaty na przeprosiny, kwiaty do biura, a także bukiety mieszane lub kwiaty w koszu i kwiaty w pudełku oraz wience pogrzebowe możesz zamówić w kilka chwil.

kwiaty na pogrzebie dziecka | jakie kwiaty na pogrzeb | kwiaty pogrzebowe rodzaje | kwiat pogrzebowy | ile kosztuje wieniec pogrzebowy | kwiaty pogrzebowe cena | wiązanka pogrzebowa za 50 zł | wiązanki na cmentarz wzory | kwiaty na pogrzebie | wiązanka pogrzebowa dla dziecka | wzory wiązanek na cmentarz grób| kwiaty pogrzebowe nazwy | ceny wieńców pogrzebowych | wiązanka pogrzebowa cena | wiązanka pogrzebowa za 30 zł | wieniec pogrzebowy dla dziecka | wiązanki pogrzebowe ze sztucznych kwiatów galeria | wiązanki pogrzebowe zdjęcia | wiązanki pogrzebowe galeria | wiązanki na cmentarz galeria | bukiety pogrzebowe galeria | wieńce na cmentarz galeria

Twój Koszyk
  • Brak produktów w koszyku
0