Bukiety róż

Róże to najbardziej klasyczne kwiaty, które swoje piękno chronią ostrymi kolcami. Te wspaniałe kwiaty posiadają sporo tajemnic, dlatego warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Zanim zamówisz bukiet z róż, dowiedz się, co dokładnie oznacza nie tylko kolor, ale również ilość róż w bukiecie.

65 Bukietów

Sortuj:

Kilka słów o różach

Wiele osób twierdzi, że bukiet róż czerwonych jest kluczem do kobiecego serca. Czy róże od zawsze były tak popularne, stając się najczęściej wręczanym kwiatem, ozdobą ogrodów oraz inspiracją dla artystów? Okazuje się, że pierwsze wzmianki o tym kwiecie można znaleźć już w starożytnym Egipcie, gdzie róże były poświęcone Izydzie – bogini płodności oraz opiekunce roślin. Róże były również najsłynniejszą ozdobą ogrodów babilońskich, a na Dalekim i Bliskim Wschodzie używano kwiatu jako surowca do wytwarzania olejku, który był niezmiernie cenny. Natomiast pierwsza profesjonalna hodowla róż powstała w Chinach i to właśnie stamtąd sprowadzano te kwiaty do Europy.

Grecy utożsamiali różę z Afrodytą – boginią miłości. Safona uznała różę za królową kwiatów, ponieważ już wtedy znano jej właściwości lecznicze oraz stosowano jej olejki w kosmetyce. W Rzymie róża była niemalże świętym kwiatem, ponieważ bukiety z roz składano na ofiarę różnym bóstwom. Obchodzono także Rosaria, czyli święto zmarłych, podczas którego ozdabiano groby różami. Starożytni Rzymianie wykorzystywali kwiat róży jako symbol miłości oraz radości z życia, który zaczął pojawiać się w utworach pisarzy. Podobno zapotrzebowanie Rzymian na róże było tak wielkie, że musieli oni sprowadzać kwiaty z Północnej Afryki.

Natomiast wcześni chrześcijanie dosyć niechętnie podchodzili do róży, odcinając się całkowicie od wierzeń wywodzących się z Rzymu. Bukiety róz były zakazane zarówno w kościołach jak i na cmentarzach, jednak po pewnym czasie krzewy zaczęły być sadzone w ogrodach przy klasztorach. Niestety w wyniku wcześniejszego tępienia róż, ucierpiała ich uprawa, a także niektóre odmiany niemalże całkowicie wyginęły. Na całe szczęście powstało wiele hodowli róż, a sama roślina zyskała na popularności tak bardzo, że została inspiracją dla artystów. Bukiety roz nie tylko malowano, ale również opiewano, a także umieszczano w herbach.

W XIX wieku wyhodowana została pierwsza róża bukietowa, która była bardzo drobna i mała, przypominając bardziej stokrotkę. Już wtedy na świecie było znanych ponad 5000 odmian. Hodowcy przez wiele lat eksperymentowali z różnymi odmianami, tworząc krzyżówki na przykład odmian europejskich i chińskich, a dzięki temu możemy dzisiaj kupić w kwiaciarni róże herbaciane bukiet. Obecnie jest aż 25 tysięcy odmian, dlatego floryści mają wiele materiału do pracy i mogą tworzyć wyjątkowe bukiety kwiatów z róż.

Symbolika róż oraz wiadomości zawarte w kolorach

Zanim wręczysz bukiet róż, warto wiedzieć, co dokładnie on oznacza. Wiele kwiatów posiada swoją własną symbolikę związaną przeważnie z kolorami. Natomiast wręczając bukiet kwiatów róże nie tylko kolor, ale również ich ilość ma także ogromne znacznie. Jest to piękna roślina o różnych kolorach płatków. Warto przyjrzeć się temu, co dokładnie oznacza kwiat róży.

Najpopularniejsze są oczywiście czerwone róże. W chrześcijaństwie czerwone róże oznaczają męczeństwo Jezusa Chrystusa, a kolce symbolizują niepokalane poczęcie Maryi. Podobno od róży wywodzi się różaniec, ponieważ to Maryja jest Różą Duchowną. Z drugiej strony czerwień na płatkach róży kojarzyła się z seksualnością. Początkowo róże były emblematem prostytutek, jednak w okresie odrodzenia czerwona róża była znakiem łoża małżeńskiego oraz nowożeńców (dlatego takie kompozycje kwiatowe sprawdzają się na ślubach). Kolce na łodydze kojarzyły się z przeciwnościami losu, które należy pokonać w miłości. Obecne znaczenie czerwone roze to kwiaty kochanków, które oznaczają szczerą miłość, pożądanie oraz namiętność. Bukiet czerwonych róż wręcza się jako symbol gorącego oraz trwałego uczucia, więc jest najchętniej kupowany z okazji Walentynek lub Rocznicy Ślubu. Co ciekawe, czerwony bukiet może być wręczony nie tylko kobietom, ale również mężczyznom. Na święta narodowe można wręczyć bukiet biało czerwony, który nawiązuje kolorystycznie do polskiej flagi. Kolor czerwony mogą mieć także bukiety tulipanów, bukiety goździków oraz bukiety gerberów, które są alternatywą dla róż.

Bukiet białych róż lub kremowych oznacza miłość uduchowioną, a także niewinność, lojalność i czystość. Nic więc dziwnego, że Panny Młode wybierają bukiet ślubny z białych róż. Nie tylko pięknie on wygląda, ale również pokazuje oddanie oraz gotowość do dzielenia swojego życia z wybrankiem serca. Biała róża jest również okazaniem tego, że uczucie płynie głęboko z serca, a nie tylko z zauroczenia wyglądem zewnętrznym. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że białe róże bukiet może być świetnym prezentem na zgodę, ponieważ oznacza to przeprosiny oraz szacunek do obdarowywanej osoby. Coraz częściej rodzice decydują się na bukiet roz z białymi kwiatami na Komunie. Bukiety róż białych są również używane w wieńcach pogrzebowych, dla osób, które umarły w młodym wieku. W mowie kwiatów białe róże mogą oznaczać “Tęsknię za Tobą”, “Jesteś aniołem” lub “Pogódźmy się”. Alternatywą mogą być bukiety lilii, a także bukiety margaretek.

Róże o kolorze różowym są połączeniem białych i czerwonych róż, więc taki taki bukiet można wybrać zarówno na pierwszą randkę, a także na rocznicę ślubu. Bukiet róż różowych ma zadbać o słodycz myśli. Jest to symbol wdzięczności, uznania, szlachetności oraz podziwu. jeśli kobieta otrzymuje jaśniejszy bukiet różowych róż, ma on pokreślić jej piękno, natomiast ciemniejsze odcienie różu mają wyrazić podziw lub wdzięczność. Różowe róże bukiet jest bardzo uniwersalny i jest świetnym prezentem na wiele okazji – taki róż bukiet sprawdzi się nawet na narodziny dziecka. Kupując bukiet z różowych róż możesz powiedzieć ukochanej osobie “Jesteś cudowna” lub “Dziękuję!”.

Z kolei żółte róże mają nieco bardziej zawiłe znaczenie. Kolor tych płatków nierzadko kojarzy się negatywnie, dlatego wręczając bukiet z róż żółtych, warto dołączyć bilecik. We wschodnich kulturach, żółte róże są symbolem mądrości oraz witalnej siły. Są to kwiaty sukcesu, więc piękny bukiet róż żółtych można wręczyć z okazji zdanego egzaminu lub awansu w pracy. Żółty jest również kolorem przyjaźni, wolności i szczęścia, dlatego nadają się jako podarunek dla członków rodziny. W Ameryce bukiet roze koloru żółtego jest kojarzony ze wschodem Słońca, ze względu na to wiele osób interpretuje taki bukiet jako obietnicę nowego początku oraz bukiety z róż żółtych wręcza się na pocieszenie. Warto pamiętać, że w różnych kulturach, kolor żółtej róży jest inaczej interpretowany i na przykład w Turcji oraz w krajach arabskich, taka róża może oznaczać chęć rozwodu. Jednak w Polsce bukiet herbaciany jest odczytywany jako gratulacje, pocieszenie lub wyraz sympatii. Przekażesz dzięki temu taką wiadomość jak “Miłego dnia”, “Będzie lepiej” lub “Zostańmy przyjaciółmi”. Alternatywę mogą stanowić bukiety słoneczników.

Pomarańczowy kolor róży oznacza fascynację, a także entuzjazm. Bukiet róż herbacianych jest świetnym prezentem na podgrzanie atmosfery. Mieszanka odcieni żółtych oraz czerwonych róż ma być pomostem pomiędzy przyjaźnią oraz miłością. Dlatego róże pomarańczowe są sygnałem dla obdarowywanej osoby, że pragniesz zrobić kolejny krok. W innych sytuacjach, bukiet herbacianych róż wyraża optymizm, a także szczerą dumę. Ze względu na to, pomarańczowe róże można wręczyć z okazji udanego zakończenia ważnego projektu.

Bukiet róż niebieskich jest symbolem pierwszych promieni rodzącej się miłości. Niektórzy uważają również, że niebieskie róże oznaczają wierność drugiej osobie oraz wieczne oddanie. Niebieskie róże bukiet może oznaczać również ostrożność i dyskrecję, a także marzenia, nadzieje oraz dążenie do rzeczy nieosiągalnych i cudownych. Ze względu na swój rzadko spotykany kolor, niebieskiej róży są przypisywane magiczne atrybuty. Bukiet niebieskich róż może również symbolizować rzeczy jedyne w swoim rodzaju.

Fioletowa róża jest symbolem miłości od pierwszego wejrzenia, a także oczarowania drugą osobą. Jest to świetny prezent na randkę, szczególnie kiedy chcesz wywrzeć na drugiej osobie piorunujące wrażenie. Bukiet róz o kolorze fioletowym jest kreatywnym prezentem na każdą okazję, ponieważ lawendowe róże są trudno dostępne. W mowie kwiatów fioletowa róża może przekazywać taką wiadomość jak “Chcę Cię oczarować” lub “Zasługujesz jedynie na najwspanialsze rzeczy”.

pomarańczowymi bukietami róż

roze bukiet | róze bukiet | bukiet roz cena | zdjęcie bukietu róż | bukiet kwiatów obrazek | bukiety kwiatów do pobrania | bukiet kwiatów obrazy | bukiety róż obrazki | bukiet kwiatów do pobrania | róże bukiety zdjęcia | kwiaty bukiety obrazki | piękne bukiety róż zdjęcia | bukiety z róż zdjęcia | bukiet róż zdjęcia | bukiety kwiatów obrazy |

Kwiatowa numerologia – ilość róż w bukiecie również ma znaczenie!

Wielkość ma znaczenie! Mały bukiet róż będzie oznaczał zupełnie co innego niż duży bukiet róż. Dlatego zanim wręczysz wybranej osobie róże, warto dowiedzieć się, co oznacza ich ilość.

Jedna róża może oznaczać miłość od pierwszego wejrzenia, natomiast kiedy wręczasz takową będąc w długoletnim związku mówisz “nadal jesteś dla mnie tą jedyną”. Z kolei dwie róże oznaczają odwzajemnione uczucie, a 3 kwiaty róż mają za zadanie przekazać “Kocham Cię”. Róże bukiet z 6 kwiatów może przekazywać “Chcę być Twój” i zachęcać do kolejnego kroku. Natomiast 7 róż jest życzeniem szczęścia, zarówno dla jednej osoby jak i dla pary, więc z takiej liczby róż mogą być tworzone bukiety na ślub. 8 róż może być wiadomością o pożądaniu, mówiącą “Nie mogę się oprzeć”. Najbardziej klasyczną kompozycją jest bukiet 9 róż, ponieważ ta liczba oznacza wieczną miłość, która będzie trwała pomimo upływu lat. To właśnie te kompozycje kwiatowe są najczęściej polecane przez florystów. Róże mogą być wręczane jako bukiety na urodziny, , a także bukiety na podziękowanie.

Z kolei bukiety z większej ilości kwiatów są idealnymi prezentami, jednak tutaj również trzeba zwracać uwagę na ilość kwiatów w bukiecie. 10 róż oznacza “Jesteś perfekcyjna”, natomiast 11 róż to wspomnienie cudownych chwil i podziękowanie za miło spędzony czas. Czasami zaledwie jeden kwiat może robić ogromną różnicę w znaczeniu. Na przykład 12 róż oznacza “Bądź moja, ubóstwiam Cię”, a 13 róż bukiet już znaczy “Bądź moim przyjacielem na zawsze”. Taki róż bukiet wręczają również tajemniczy wielbiciele, a także róże mogą tworzyć również bukiety z miłości, a także kwiaty gratulacyjne i bukiety na rocznice.

Bukiet róże na przeprosiny to 15 kwiatów, które wręcza się przede wszystkim jako prośba o wybaczenie, więc taka liczba róż tworzy idealne bukiety na przeprosiny. Natomiast bukiet 18 róż jest świetnym podarunkiem na osiemnaste urodziny i podkreśleniem osiągnięcia dojrzałości. Dwadzieścia róż może być zapewnieniem szczerości i czystych zamiarów. Niektórzy interpretują taki bukiet roż jako podkreślenie tego, że jesteście dla siebie stworzeni.

21 róż znaczy “Jestem Tobie oddany”. Dwa tuziny róż to podkreślenie miłości do drugiej osoby. Wielki bukiet roz, czyli 25 kwiatów oznacza gratulacje. Natomiast 3 tuziny róż (36), czyli ogromny bukiet kwiatów oznacza “Rozjaśniasz moje życie” oraz “Na zawsze będę pamiętać łączące nas uczucie i przeżyte z Tobą chwile”. Kwiaty róże bukiety 40 róż to podkreślenie szczerości w związku oraz uczucia żywionego do obdarowywanej osoby. 4 tuziny róż oznacza nic innego jak wierną miłość.

Ponad 50 róż oznacza, że zarówno jego miłość (oraz portfel) nie zna granic. Ogromny bukiet róż z ponad 100 kwiatów może oznaczać tylko jedno – wieczna, nieskończona miłość, oddanie do końca życia. Tak wielki bukiet róż, a konkretnie 108 kwiatów tworzy bukiety zaręczynowy.

Kwiaty nie muszą być jednego koloru, więc bukiety z białych róż mogą mieć akcenty różu lub pomarańczy, a bukiet z czerwonych róż będzie świetnie wyglądał z różami o innych kolorach – bukiety mieszane są bardzo ciekawą propozycją. Jednak jeśli dla Ciebie bukiet z czerwonych róż jest najlepszą opcją, nasza kwiaciarnia internetowa może stworzyć kompozycje z róż, niezależnie od preferowanej ilości kwiatów w bukiecie.

Cena bukietu róż, czyli dlaczego warto wybierać duże bukiety róż

Wiele osób ogląda w Sieci zdjęcia bukietów róż w poszukiwaniu inspiracji. Jednak zamiast oglądać obrazy bukiety kwiatów, warto zdać się na doświadczonych florystów, którzy doskonale wiedzą jak ułożyć bukiet z róż, tak żeby zrobił wrażenie na obdarowywanej osobie. Im więcej róż w kompozycji, tym za bukiet róż cena będzie wyższa. Jednak paradoksalnie duzy bukiet roz jest nieco tańszy, niż kupowanie pojedynczych róż. Wtedy koszt jednej róży spada, więc za bukiet róż cena bardziej się opłaca. To ile kosztuje bukiet róż zależy od rodzaju kwiatów wykorzystanych w kompozycji oraz ewentualnych dodatków, których zażyczy sobie klient.

Nasze róże bukiety są wykonane z kwiatów z zaufanych upraw, więc klienci mogą być pewni, że otrzymają piękne bukiety róż na każdą okazję. Obojętnie czy zamawiasz bukiet róż w koszu czy też bukiet róż serce, jesteśmy pewni, że nasze produkty będą mogły być uznane za najpiękniejsze bukiety z róż. Żadna róża doniczkowa nie dorówna pięknem starannie wyselekcjonowanym kwiatom ciętym. Dlatego jeśli interesuje Cię bukiet czerwonych róż cena, sprawdź całą naszą ofertę i zobacz jakie jeszcze kwiaty róże dla klientów przygotowała nasza kwiaciarnia internetowa. Zamów bukiety do biura, bukiety na wiosnę, a także bukiety w koszu i
bukiety w pudełku.

Ciekawostką jest to, że najdroższy róża bukiet kosztował 56 tysięcy złotych. Taki bukiet z roz został skomponowany z kwiatów hodowanych w górach Ekwadoru. Nie był to co prawda największy bukiet róż, jednak za taką sumę można dostać zestaw 1000 róż, drogiego szampana oraz iPada.

Wyślij bukiety róże przez naszą kwiatową dostawę!

Chcesz podarować ukochanej róże czerwone bukiet lub może pogratulować komuś z okazji zakończonego projektu? Doskonale się składa, ponieważ w naszej kwiaciarni internetowej znajdziesz piekny bukiet roz na każdą okazję. Dzięki nam masz kwiaciarnię zawsze pod ręką, wystarczy wejść na stronę i wybrać datę oraz termin dostawy, a także napisać bilecik, a my zajmiemy się resztą, wysyłając czerwone róże bukiet gerberów lub lilii lub po prostu bukiety bez okazji. Sprawdź pełną ofertę i zamów skomponowany z róż bukiet już dzisiaj, a my gwarantujemy szybki termin dostawy!

bukiety kwiatów obrazki | bukiety kwiatów zdjęcia do pobrania | bukiety róż zdjęcia | róże zdjęcia bukiety | róża cena | ile kosztuje bukiet roz | dla ciebie bukiet czerwonych róż | kwiaty bukiety obrazy | bukiet czerwonych roz na narodziny dziecka

Twój Koszyk
  • Brak produktów w koszyku
0